Užívejte Summer feeeling a dovolenkovou pohodu

podlahy pro středomořskou atmosféru

Slunce, písek a tyrkysové moře - často se opájíme představami naší ideální dovolené. Oblíbenou desitnací nás, Středoevropanů pak bývá oblast Středozemního moře. Turisty z celého světa to přitahuje k Itálii, Španělsku, nebo Řecku. Proč se ale hned vydávat na daleké cesty? Postačí odpovídající podlaha a pár kusů nábytku ze středomoří, a hned se můžete doma cítit jako na dovolené.

Zářící rozmanitost barev Jihu u vás doma

Středomořský styl, oproti tomu co si mnozí myslí, znamená více než jen terakotové barevné tóny a jejich odstíny. Namísto toho se vyznačuje především pestrobarevností - což je dokonalý zdroj pro nové nápady v oblasti bydlení! Ke klasickým barvám Jihu patří kromě červených, oranžových a žlutých tónů i modrá, bílá, nebo hnědá. Každá z těchto barev přirom má vlastní prázdninový nádech:

Modrá znamená nekonečnou oblohu a Středozemní moře, bílá oblaka a žlutá, oranžová a červená zářící slunce. Zelená jsou plody úrodných polí, fialová lány levandule v Provence, hnědá a terakota země, krémová a písková pak dechberoucí pláže.

Výběr barev ovlivní nejen optické působení prostoru, ale dostane pozorovateli i na určitou emoční vlnu. Například: žluto-oranžové a červené tóny: teplo, živo; modré tóny: zářící, ochlazující; bílé tóny: zklidňující, zjemňující, čerstvé; hnědé tóny: rustikální, živé

Pestré barvy přitom používáme především na stěnách, můžeme ale i na interiérovém příslušenství a dekoračních předmětech, vyvolávajících vzpomínky na poslední dovolenou. Pro podlahy často používáme klasickou terakotu, či hnědé, krémové a pískové barevné tóny. Pomocí této barevné škály je možno zdůraznit jednotlivé interiérové prvky, vhodné pro Středomořský interiérový styl.

6390_Classic_LC75_Ambiente_01-web
6323_Nadura_NB400_Ambiente_R01-web-960x960

Nadčasový styl: vhodná krytina k zařízení ve Středomořském duchu

Kdo chce své obydlí obohatit o Středomořský šarm, může vybírat z velkého množství interiérových prvků, od dekoračních předmětů a nábytku, přes barevné zdi, až k podlaze. Milovníci léta se přitom mohou i docela vyřádit. To platí i pro volbu vhodné podlahové krytiny. Pro vytvoření jižní atmosféry lze použít laminát, dřevo i kámen - i zde platí, že podlaha určuje výraz prostoru.

Většina módních trendů není po nějakém čase již in a musí se změnit. To stojí nejen peníze, ale i nervy. U jihomořského interiérového stylu tomu tak není. Pokud se rozhodnete právě pro něj a dokážete ho integrovat do vašeho světa bydlení, vydrží vám opravdu dlouho.

S Nadurou a dřevěnými podlahami ke středomořské atmosféře

Přírodní materiály jako terakota, nebo pískovec jsou, pro vytvoření středomořské atmosféry, mimořádně oblíbené. Existují však alternativy, se kterými dokážete docílit naprosto stejného efektu. Například Nadura v dekoru světlého pískovce dokáže vyčarovat jižní atmosféru u vás doma velice snadno. Nejen, že září jižním šarmem, ale je i robustní jako kámen, nebo keramická dlažba. Každodenní zátěž tato krytina zvládne s naprostým přehledem, a je jedno jestli vám upadne sklenice s vínem, nebo nějaký těžký předmět. Nadura znamená dlouhou životnost a snadnou údržbu v každém prostředí. Pro účely vytvoření dovolenkové atmosféry je k dispozici hned několik různých dekorů: od světlých, přes béžovošedé až po světlešedé.

Klasickým materiálem pro podlahu v tomto stylu pak jsou například dřeviny jako dub a javor, a to ve světlých, nebo krémových barvách, nebo olivově hnědé. Rustikální vzhled podlah kombinujte s typickými středomořskými prvky, jako je nábytek z ořechového dřeva, olivy, dubu, nebo pinie. Bílé a béžové stěny pak dotvoří teplou a blahodárně působící atmosféru.

Díky podlahovému topení, které můžete s dřevěnými krytinami MEISTER použít naprosto bez problémů, přitom budete mít nohy vždy v teple, a tak si i v průběhu chladných ročních období budete moci vychutnat to pravé teplo Jihu.

8598_Style_PC400_naturgeoelt_Ambiente_Detail_02-web

Bílé podlahy nejsou jen současným módním světovým trendem, mají potenciál se jím stát provždy.

Bílou lze kombinovat s mnoha dalšími barvami: přitom vznikne buď prosvětlující, nebo kontrastní účinek.

Podlaha odráží více světla - bílá podlaha jakoukoli místnost prosvětlí.

Barva je k dispozici v nespočtu variant: chladné, světlé, sněhobílé, nep žluté až béžové.

Ve správné kombinaci dokáže místnost opticky zmenšít, či zvětšit.