Urban Jungle

bydlení v zeleni

A zase bude u nás doma zeleno- Interiérový trend "Urban Jungle", který se zprvu prosazoval jen nesměle a potichu, začíní nabývat na síle. Je jedno, jestli je váš interiér ve skandinávském stylu, nebo je supermoderní.: rostliny můžete naaranžovat tak, aby opdovídali zrovna vašemu stylu.

A zase bude u nás doma zeleno- Interiérový trend "Urban Jungle", který se zprvu prosazoval jen nesměle a potichu, začíní nabývat na síle. Je jedno, jestli je váš interiér ve skandinávském stylu, nebo je supermoderní.: rostliny můžete naaranžovat tak, aby opdovídali zrovna vašemu stylu.

Pryč jsou časy, kdy rostliny upozaděné kdesi v rohu obývacího pokoje, byly spíše jen neviditelným doplňkem. Nyní žijeme v soukromých vnitřních zahradách a interiér utváříme prostřednictvím zeleně. Staráme se a pečujeme o pokojové rostliny a vychutnáváme si zelené a kvetoucí prostředí při relaxování na gauči, při probouzení se i při práci v kuchyni. Protože Urban Jungle je doma v každém prostoru.

K vytvoření zeleného stylu bydlení používáme nádherné látky s listy a listovými motivy, nebo lněnými vzory, palmovými tapetami a příslušenstvím ze skla, kovu a přírodních materiálů. Ručně pletený nábytek z ratanu a lýka vhodně doplňuje interiér, stejně tak jako moderní pohovka v tmavězeleném sametu a svítidla s měděnými stínítky. U podlahy se rozhodujeme pro krytiny z přírodních materiálů, jako je dřevo, nebo Lindura.

Urban Jungle je samostatný interiérový styl, lze ho ovšem velice dobře kombinovat i se styly jinými. Ať už se bude jednat o Nordický styl, Factory Style, nebo jakýkoli jiný - rostliny v interiéru jsou vždy vítány. S vhodným nábytkem, příslušenstvím a krytinou je možné pokojové rostliny vkusně zinscenovat.

Oblíbené rostliny pro dosažení vzhledu džungle

Monastera se svými překrásnými obrovskými listy se vedle pohovky vyjímá jako socha. Gumovník je také vhodný, stejně tak jako umě naaranžované kaktusy, či trpasličí pepř. Hydroponicky pěstované rostliny pak použijeme ke zkrášlení stěn.

U zeleně je důležité, aby nebyla jen tak v nějakém květináči. Pro celkový dojem je důležitý i styling. Existuje velké množství typů nádob pro pěstování rostlin, se kterými lze dosáhnout vhodného aranžmá. Ať už se jedná o velké květináče z kovu, moderní nástěnné misky z plastu, nebo drhané závěsné květináče. Lze použít i menší hrnce z lesklého kovu, či betonu, nebo proutěné koše. Některé typy květináčů a rostlin je možno použít i hlavou vzhůru.

Nadura_Gartendreck-2500x1406-1920x1080
8748_Lindura_HD400_naturgeoelt_Ambiente_01-web

Zelená nám dělá dobře

Život s rostlinami okolo není jen jednoduchým interiérovým trendem. Jedná se i o životní filozofii. Možná, že jsme si konečně všimli, jak nám okolní zeleň prospívá.

Rostliny filtrují škodliviny ze vzduchu a zlepšují klima místnosti. Vážou na sebe mikročástice prachu a vzduch zvlhčují, což posiluje náš imunitní systém. Navíc působí zeleň uklidňujícím a antistresovým efektem. Dokonce i prostorový hluk je jejich listy redukován a tlumen. Pomocí rostlin je tak možno rychle a snadno vylepšit akustiku prostoru.

Pokud se vám tento styl líbí, určitě věnujte, u celého vybavení, pozornost obnovitelným materiálům. Zejména podlaha by pak měla tento trend podrthovat a být přitom snadno udržovatelná i odolná.

Podlahové krytin ve stylu Urban Jungle

S podlahou z přírodního materiálu Nadura(r) nemusíte mít žádný strach, že vám upadne květináč na zem. Tato inovativní krytina je tvrdá jako kámen, avšak na dotyk teplá jako dřevo. Je k dispozici v optice kamenné dlažby, a je i tak odolná a snadno udržovatelná. Oproti dlažbě je však průrazuvzodná a neštípe se. Tato inovativní krytina se skládá z dřevěných vláken a minerálů, které jsou vzájemnš smíchány a za působení tlaku a vysoké teploty stlačeny. Díky vysokému podílu dřeva je Nadura při pochůzce naboso příjemná stejně, jako podlaha dřevěná. Tato krytina je dodávána v dekorech kamene, jako je například pískovece, či břidlice. Díky vzhledu velkoformátové dlažby je možné v interiéru dosáhnout velmi moderního vzhledu. Nadura ve vzhledu břidlice dobře podtrhuje například vybavení v šedých tónech.

Tato krytina je také naprosto Urban-jungle-proof, protože se hrubé nečistoty z jejího povrchu dají výborně odstranit.

8742_Lindura_HD400_naturgeoelt_Ambiente_01-web-1281x1280
6439_Classic_LD75_Ambiente_R01-web

Urban Jungle a industriální styl

Máte rádi Factory Style a zároveň rostliny? Pak se pro perfektně hodí podlaha z kartáčovaného dubu. Široká prkna, jako u Lindury, utvářejí nejlepší základ industriálního interiéru s kovovými regály a koženými hnědými pohovkami s patinou - Chesterfield.

K výrobě prken dřevěné krytiny Lindura je použit jemný prášek, který se skládá výhradně z přírodních materiálů. Spojením tohoto prášku a dřevěné užitné vrstvy je dosaženo vynikající odolnosti a extrémně vysoké pevnosti proti působení tlaku. Oproti jiným dřevěným krytinám, nenechají tak ani vysoké podpatky dam žádné stopy. Lindura se dodává v mnoha barevných odstínech a tříděních, v matném laku, či přírodním oleji. S těmito přírodními krytinami bude váš stylový domov konečně snadno udržovatelný a rostlinám odolný - i pro styl Urban Jungle.

Snáze udržovatelné, než se zdá

Jedna věc je jasná: Nečistoty jsou na světlé krytině viditelnější, než na krytině tmavší. To ale neznamená, že budete muset mít mop neustále na dosah, nebo že váš pes dostane zákaz se po ní pohybovat. I sněhobílá laminátová krytina se dá relativně snadnu udržovat: na antistatickém, antibakteriálním povrchu nečistoty zůstávají jen na povrchu a snadno se dají odstranit. Přitom platí pravidlo, nejprve zameťte, nebo vysajte, teprve potom vytírejte tak, aby krytiny zůstala jen lehce zvlčena.

8748_Lindura_HD400_naturgeoelt_Ambiente_Detail_01-web-1432x806

Interiérový styl Urban Jungle v rychlém přehledu:

Doplňuje jakýkoli bytový trend

Používá krytiny z přírodních materiálů

Důraz vytváří pomocí mimořádných nádob na rostlny

Rostliny jsou centálním prvkem zařízení

Lepší prostorové klima