Obklad stěn v dekoru kamene

Láska ke krytinám

Pryč jsou časy hrubých tapet, nebo monochromatických nátěrů stěn. Jako řešení se stále častěji prosazují obklady s něčím navíc - se vzhledem kamene.

Obklad stěn vhodný pro konkrétní koncept bydlení

Ať již se jedná o industriální interiérový styl, minimalismus, Japandi, či jakýkoli jiný styl, stěny vždy hrají v inscenování prostoru důležitou roli. Proto jsou obklady stěn pevnou součástí řešení promyšlených interiérových konceptů.

Dokáží interiérový styl opticky podtrhnout a vytvořit správný Look & Feel, případně působit jako kontrastní prvek, který se stává skutečnou designovou lahůdkou.

Proč jsou obklady v dekoru kamene tak oblíbené

Kdo se začne o zajímat o možnosti řešení obkladu stěn, zcela jistě narazí na velké množství rozličných řešení, dekorů a možných individuálních uspořádání. Volba přitom stále častěji padá na obkladové panely se vzhledem kamene a břidlice. Proč tomu tak je?

Struktura a prostorová plasticita: to jsou magická slůvka, ve kterých se skrývá odpověď na tyto otázky. Zatímco klasické řešení stěn s barevnou malbou a tapetami působí ploše, panely vystupují do místnosti - mnohdy se záměrnými přesahy. Tak vznikají, působením dopadajícího světla, dechberoucí 3D efekty. Stěny tak působí živelně a plasticky. Panely v rozdílných šířích navíc vytvářejí lehce nepravidelně rozvržený povrch. Tím je dosaženo atmosféry přirozenosti, kterou mnohdy tak marně hledáme, a po které podvědomě toužíme.

Z tohoto důvodu jsou obklady se vzhledem kamene pevnou součástí mnoha moderních stylů bydlení - např. Minimalismu.Ten sází na monchromatický barevný koncept, pohybující se mezi bílou, šedou a černou. Ke zjemnění vzhledu se pak užívá bčidlicových struktur, utvářejících téměř jednolitý vzhled beze spár, působící nenásilně a zároveň elegantně. Skoro by se dalo říci: "Malý černý zázrak".

4504_style_SP800_4078_nova_SP300_Ambiente_01-1279x1920-960x1441
4094_Classic_Bocado250_Ambiente_01-web-960x845

Montáž obkladových panelů

I když si to možná nemyslíte: montáž obkladových panelů je velmi snadná. O to se postarají inovativní spojovací systémy, které se z montáže dělají dětskou hru.

Technika montáže se liší dle typu panelů, např. podle toho zda se jedná o panely systémové, nebo dekorační. Systémový obklad ve vzhledu kamene tak můžete, díky dvojité perodrážce na každém dílci, realizovat jak v atraktivní 3D-optice, tak v nepřerušené ploše.

Výhody obkladu stěn panely

Obkladové panely nejsou jen pěkným designovým prvkem, propůjčujícím stěně charakter. Přesvědčivé jsou i z praktického hlediska. Skvrny, které by byly z tapet, nebo malby, jen těžko odstranitelné, z obkladových panelů odstraníte snadno. Jen za použití vlhkého hadru - a to i když se jedná o rozprsklou rajčatovou omáčku od posledního oběda. Pokud chcete, aby vaše obklady zůstaly krásné opravdu dlouho, abrazivní písek raději nepoužívejte.

4078_nova_SP300_4504_style_SP800_Ambiente_R01-1279x1920
4045_bocado_DP250_Ambiente_R01-1128x1692