Nordic Style

severská přirozenost

Nordic Style je v interiérových trendech opravdovým evergreenem. A není se čemu divit: Žádný jiný styl nedokáže navodit pocit takového tepla a pohody domova. Zde se setkávají světlé, přátelské barvy a promyšleně použité prvky z přírodních materiálů, jako je dřevo, ratan, len, nebo kůže.

Nordic Style je v interiérových trendech opravdovým evergreenem. A není se čemu divit: Žádný jiný styl nedokáže navodit pocit takového tepla a pohody domova. Zde se setkávají světlé, přátelské barvy a promyšleně použité prvky z přírodních materiálů, jako je dřevo, ratan, len, nebo kůže.

Skandinávský design pro dům i bydlení

Jednoduchý, ale ne spartanský. Levný, ale kvalitní. Klidný, ale plný života. To jsou specifika skandinávského interiérového stylu. Buďte jako Dánové, Švédové, nebo Finové a přineste do vašeho domova nekomplikovanost a životní radost Severu.

Nordic Style se koncentruje na funkcionalitu. přírodní materiály a celkovou prosvětlenost. Nejdůležitější je hodně světla, aby stěny mohly vyzařovat čistotu a daly tak vyniknout kontrastu mezi nimi a barevnými doplňky.

8744_Lindura_HD400_naturgeoelt_Ambiente_R01-web-960x540
8742_Lindura_HD400_naturgeoelt_Ambiente_01-web

Interiérový trend s Wow-efektem

Bydlení ve skandinávském stylu je možné dosáhnout i jen s malým úsilím a náklady, a to od kuchyně, až po obývací pokoj. Bílé interiérové prvky, jako jsou vázy, svícny lampy pro čajové svíčky, nebo koše, dokáží každému prostoru propůjčit svěžest a volnost. Pokud vlastníte tmavý stůl, použijte světlý ubrus, a hned dosáhnete více skandinávské atmosféry. Opravdového wow-efektu dosáhnete, ve spíše tmavých místnostech, použitím světlých závěsů, nebo záclon z lehkých látek s hrubou texturou, nebo jemným vzorem.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat stěnám: nemusí být bezpodmínečně vymalovány na bílo, ale musí být alespoň světlé. Vhodný jsou například decentní odstíny světelšedé, nebo světle modré. Hodit se mohou i tapety se zajímavým, ale nevtíravým vzorem. Optickou třešničku na dortu pak tvoří polovysoké oblklady stěn panely nebo palubkami.

Nordic Style znamená život

Pokud to myslíte se skandinávským interiérovým stylem vážně, je vedle dostatku světla důležité vsadit na bílé ústřední prvky. Může se jednat například o rustikální lekárnickou skříň, moderní Sideboard, nebo pohovku ( v případě tmavé pohovky je vhodné použít světlý povlak). Bílý nábytek zvětšuje prostor a dává mu velkorysý rozměr. U menších místností je třeba nepoužívat příliš tmavých prvků, které by je mohly opticky zužovat. Světlou pohovku kombinujte z kontrastními polštáři. Nepoužívejte příliš rozdílných typů vybavení - Součástí skandinávského interiérového style je i funkcionalita a určitá jednotnost.

Malými detaily z přírodních materiálů, jako je dřevo, na zeď pověšená akustická kytara, nebo ratanové houpací křeslo, dotáhnete vzhled prostoru ve stylu Nordic Style k dokonalosti. Nábytek i příslušenství může mít určitou míru patiny, podtrhující skutečnost, že se tu žije.

8737_Lindura_HD400_mattlackiert_Ambiente_R01-web
6971_Tecara_DD350S_Ambiente_R01-web-960x960

Podlaha

Živelnost skandinávského interiérového stylu je možné zvýšit promyšleným umístěním pokojových květin (samozřejmě v bílých, nabo světlých květináčích). V centru vašeho zájmu by přitom měla být zelená. Vhodné jsou zejména různé kaktusy, tchýnin jazyk, apod. Pestrobarevné květiny pozornost spíše strhují na sebe, a to nechceme. Mimo rostlin dosáhnete větší míry skandinávské atmosféry volbou vhodné podlahové krytiny. Například Lindury v jílověšedé barvě, nebo kašmírového smrku. Pokud potřebujete dosáhnout většího prosvětlení, sáhněte po Linduře - Dub White washed. Krytiny tohoto typu přesvědčují nejen svoji kvalitou a vzhledem, ale i snadnou údržbou. Volbou krytiny ve skandinávském stylu získáte v pravém slova smyslu "nosný element" pro jakýkoli dům, či byt.

Nordic Styl se mimochodem velmi dobře hodí i do pracoven, kanceláří, nebo čtenářských koutů: vytváří přátelskou atmosféru do pracovního dne a přírodními prvky připomíná, co je v životě opravdu důležité...

Nordic Style - přehled:

život, klid, funkčnost

přírodní materiály

známky užívání jsou povoleny

bílé prvky zvětšují prostor

kontrastní doplňky podtrhují dojem