Metallic: blýskavé akcenty

v mědi, mosazi a chromu

Metalické povrchy jsou již po nějakou dobu jedním z nejoblíbenějších interiérových trendů. Lesk totiž dodává interiérovým doplňkům teplý a přívětivý vzhled. Ušlechtilý vzhled nás magicky přitahuje a dá se kombinovat s neuvěřitelným množstvím stylů.

Meď, mosaz a chom nejsou již dlouho vnímány jako chladné a praktické, naopak, jejich odlesk působí měkce, ať už se jedná o teplé růžové zlato, elegantní platinu, či oranžovou mosaz, kovy dodávají našim domovům něco navíc.

Ať už v podobě kovových svítidel zavěšených nad jídelním stolem, mosazí orámovaného zrcadla na stěně, nebo kávového stolku vedle pohovky - s metalickým interiérovým trendem se setkáváme neustále. Nábytek, látky i příslušenství v kovovém lesku, mají v interiéru obrovský účinek. V rámci interiérového trendu Metallic není dokonce ani problém, aby se kovově leskly kupříkladu i takové plochy, jako jsou stěny, podlaha, či potahy.

Návrat metalického vzhledu

Metalický trend nás našimi životy provází již po nějakou dobu a nezdá se, že by tomu tak nemělo být i nadále. Každý rok přicházejí designéři s novými kovovými povrchy, zušlechťujícími úpravami i barevnými nuancemi, nad kterými můžeme žasnout.

Metalický trend zažil velký návrat zejména díky spektakulárním závěsným měděným světlům Toma Dixona. Dříve jsme chladný lesk kovu spojovali spíše s lékařským prostředím, Dixon ale dokázal, prostřednictvím nového designu, vytvořit příjemný, útulný lesk, použitelný s mnoho styly, avšak zároveň otevírající možnost použití zcela nových, výrazných interiérových prvků.

Díky tomu se nyní mohou: světla, polštáře, potahy, závěsy, povrch nábytku, konferenční stolky, kliky, nohy nábytku, zdi, tapety, podlahy, obrazové rámy, svícny, vázy a mnoho dalšího, blyštět.

Je jedno zda se jedná o lesk vysoký, nebo jen měkce matný - kovové, blyštící se, prvky určují atmosféru interiéru. Zpracování povrchů přitom může být rozdílné, a je tak možno vzájemně kombinovat povrchy matné i lesklé.

6960_MeisterDesign_Detail_04-web-844x1267
6960_MeisterDesign_Detail_11-web-1281x1280
991_Classic_PC200_lackiert_Ambiente_Detail_04-720x405

Tak působí styl Metallic

Od lesku nedokážete prostě odtrhnout oči. Kovové, lesklé povrchy povyšují jakýkoli prostor na vyšší úroveň. Styl Metallic působí luxusně a elegantně a zároveň přívětivě. Teplejší, lesklé povrchy, jako zlato, růžové zlato a měď, odrážejí světlo mimořádně jemně a teple. Stříbro, platina a chrom tvoří atmosféru čistoty. Sebevědomou volbou povrchů je možné podtrhnout rozdílné typy interiérových stylů. Ať už budou povrchy působit elegantně, teple, svěže, chladně, nebo naprosto industriálně - kov je vhodný téměř pro každý styl i roční období.

6960_MeisterDesign_Ambiente_01-1080x607