Kinfolk

život a bydlení v dobovém minimalismu

Náš každodenní život je často hektický, hlasitý a zahlucuje nás velkým množstvím různých podnětů. Život nám denně přináší mnoho informací a multitasking určuje náš den.

Proto stále častěji prahneme po místě, kam bychom mohli před okolním světem utéct. O domově, kdy bychom se mohli v klidu zotavit a nabrat zpět potřebné síly. Hledáme naprosto osobní a individuální prostor, kde se jsme schopni soustředit sami na sebe a cítit se dobře, aniž bychom byli rozptylováni a rušeni.

Interiérový styl kinfolk je takový, vznikl z touhy po rovnováze a vnitřním klidu. Kinfolk znamená více, než jen vzhled. Je to životní postoj, který ovlivňuje všední dny i naša bydlení. Kinfolk přetváří

prostor, ve kterém žijeme, v oázu osobního klidu, kde je méně rušivých prvků, méně informací, méně nábytku a více čisté formy.

8496_Cottage_PD400_naturgeoelt_Ambiente_02_interpol

Co znamená Kinfolk?

Kinfolk vznikl v USA. Jméno Kinfolk vychází ze jména stejnojmenného úspěšného časopisu z USA a z knihy "The Kinfolk Home" od Nathana Williamse. Časopis se zaměřoval na stylové a minimalistické bydlení a život. Vzhled je inspirovaný životním stylem amišů a soustředí se přirozenost, jednoduchost, individualitu, harmonii, rodinu a radost. Životní styl amišů určují jednoduché věci, příroda a život na venkově. Hlavní myšlenkou Kinfolku je život, soustředící se na podstatné věci. Život, pokud možno, bez rušivých, rozptylujících prvků, v harmonickém a uvolněném prostředí. V domově s malým počtem, pečlivě vybraných, kusů zařízení. Kinfolk je minimalistický dobový styl, redukující okolí a přinášející harmonii, klid a čistotu.

Kinfolk se vyznačuje prostými místnostmi, nepřezdobeným vybavením a klidnými povrchy z ušlechtilých materiálů. V tomto stylu je možné nalézt jak kusy klasického nábytku, tak tradiční umělecké předměty. Přímé tvary a redukovný design, působí uklidňujícím a uvolňujícím dojmem a vytvářejí místo, kde se můžeme schovat před okolním světem. Veškerý nábytek, materiály i vybavení jsou přitom s pečlivostí vybírány a kombinovány, přičemž je důraz kladen na kvalitu řemeslného zpracování a trvalost.

Kinfolk v interiéru

Kinfolk je zdařilý mix sahající od jednoduchých detailů a k moderní klasice. Základem tohoto stylu jsou čisté formy, přírodní materiály a povrchy jako jsou kámen, kůže a dřevo. Stáří a patina povrchů přitom v průběhu času jednotlivým prvkům prostoru, dodává ještě větší ušlechtilost a krásu. Nefalšovaná krása materiálů v interiéru vyzařuje klid a sílu.

Stěny jsou vymalovány unibarvami a naštukovány, nebo hladce omítnuty. Vytvářejí tak klidné pozadí pro pečlivě zvolený designový nábytek, tradiční umělecké předměty a osobní malby. Ve stylu Kinfolk naleznou své místo i ručně tkané lněné, nebo bavlněné látky. Mimořádně trvanlivé a

poctivé textilie odpovídají životnímu i interierovému stylu Kinfolk.

Pro Kinfolk jsou typickými barvami barvy země a přírody - bílá, béžová, pískové a hnědé tóny, zelená, šedá a černá.

8496_Cottage_PD400_naturgeoelt_Ambiente_Detail_04
8746_Lindura_HD400_naturgeoelt_Ambiente_Detail_01-web-960x960

Kinfolk a nábytek

Méně je více. Méně rušivých prvků znamená uklidňující a zpomalující efekt pro náš domov. Proto používáme nábytku méně, o to více ale dbáme na jeho volbu. I z předmětů denní potřeby múžeme tak vytvořit designové objekty.

Ke stylu Kinfolk se naprosto dokonale hodí klasický nábytek, a je jedno zda v kuchyni, ložnici, nebo obývacím pokoji. Čistý design je možno obdivovat například u křesel od Fritze Hansena. Jsou stylová, pohodlná a, dokonce i dnes, stále vyráběna ručně.